Back to Top

SEMINARIUM

Seminaria Spektrochemu to cykliczna konferencja organizowana przez Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Farb, Klejów i Polimerów Spektrochem. Seminaria te opierają się na badaniach przeprowadzonych w laboratorium R&D Spektrochemu.

W tym roku mamy przyjemność zaprosić na IX Seminarium Spektrochemu, które odbędzie się 16 listopada 2017 r. w Hotelu Szafran**** w Czeladzi.

Tematyka będzie obejmowała szeroko rozumiane zagadnienia technologii wykorzystania wiedzy polimeryzacyjnej w selekcji i doborze dyspersji polimerów do wodorozcieńczalnych farb, lakierów i tynków.

PROGRAM IX SEMINARIUM SPEKTROCHEM

8.30 – 9.15 Rejestracja uczestników, bar kawowy (sala Szafran 1, poziom -1)
9.15 – 9.30 Rozpoczęcie IX Seminarium Spektrochemu
SESJA I
9.30 – 10.00 Dyspersje kopolimerów VAE w farbach i tynkach nowej generacji
Artur Pałasz – laboratorium R&D Spektrochem
10.00 – 10.30 CPVC (KSOP), PVC (SOP), PSD (RWC) – czym jest i co oznacza w praktyce
Artur Pałasz – laboratorium R&D Spektrochem
10.30 – 11.00 Propozycja nowej klasyfikacji metyloizotiazoliny (MIT)
Witold Grządziel – Thor, Niemcy
11.00 – 12.30 Lunch (poziom 0 – restauracja Szafranowy Dwór)
SESJA II
12.30 – 13.00 Vinavil in nanotechnologies
Antonietta Schirò – laboratorium R&D Vinavil, Włochy
13.00 – 14.00 Wpływ składu dyspersji polimerowej i procesu syntezy na jej właściwości
Artur Pałasz – laboratorium R&D Spektrochem
14.00 – 15.00 Dyspersje polimerowe samosieciujące – co musisz o nich wiedzieć
Artur Pałasz – laboratorium R&D Spektrochem
15.00 – 15.30 Dyskusja przy kawie i cieście oraz quiz z nagrodami
Sesja III
15.30 – 16.00 Śląski Klaster Nano – szanse  i możliwości rozwoju w obszarze nanotechnologii 
Adam Szatkowski, Śląski Klaster Nano
16.00 – 16.30 Twardość wody i napięcie powierzchniowe oraz wpływ na jakość farb
Artur Pałasz – laboratorium R&D Spektrochem
16.30 – 17.00 Koalescenty i ich rzeczywisty wpływ na MFFT i inne właściwości powłok
Artur Pałasz – laboratorium R&D Spektrochem
17.00 – 17.15 Dyskusja i zakończenie IX Seminarium
17.15 – … Indywidualne spotkania i dyskusja

IX edycja Seminarium Spektrochemu

Porcja wiedzy, jaką przygotowaliśmy w tym roku to prawdziwa bomba tematyczna! Poznasz zależności pomiędzy surowcami stosowanymi do polimeryzacji i dowiesz się, jak one wpływają na Twoją codzienną pracę przy formułowaniu receptur produktów gotowych.

Jest to pierwszy wykład Spektrochemu w Polsce na ten temat dla producentów farb i tynków.

spektrochem_3

Referencje

quote1

Artur Pałasz, u którego miałam okazję odbywać szkolenie, posiada dużą wiedzę praktyczną, którą potrafi w sposób czytelny przekazać kursantom. Miało to dla mnie ogromne znaczenie, ponieważ dużo łatwiej mi teraz pracować nad nowymi wyrobami oraz doskonalić już istniejące. Dalsza nasza współpraca również przebiega pomyślnie

Joanna Harańczyk, Euro-Mix sp. z o.o., Żory

Artura, właściciela firmy Spektrochem poznałem kilka lat temu kiedy pierwszy raz dowiedziałem że jest ktoś kto udziela wsparcia w zakresie technologii, moja wiedza o produktach z zakresu rozpuszczalników była bardzo nikła. Nasze pierwsze spotkanie było dla mnie wielkim zaskoczeniem ponieważ za wielkim postawnym człowiekiem, stała wielka wiedza i doświadczenie. Dziś nasz wiedza o produktach jest znacznie większa dzięki osobistemu zaangażowaniu Artura

Szymon Bielawski, SiD Coatings, Tychy

Z Arturem Pałaszem współpracuję od kliku lat. Od naszego pierwszego spotkania jestem pod dużym wrażeniem ogromnej wiedzy Artura na temat surowców i niuansów technologii produkcji farb oraz powłok. Szczególnie warte podkreślenia jest zaangażowanie Artura w rozwój nowych technologii oraz pasja dzielenia się swoją wiedzą z innymi.

Małgorzata Gawryś, 3M Poland sp. z o.o.

Moim zdaniem Artur to jeden z najlepszych specjalistów na rynku. Poza tym jest MEGA pozytywną osobą. Spotkanie z nim na seminarium Spektrochemu wpłynęło bardzo pozytywnie na moje życie zawodowe. Wróciłam z mnóstwem nowych pomysłów w głowie i zadowolona z pracy, którą wykonuję. Dodatkowo, wraz z zespołem możemy liczyć na pomoc Artura w rozwiązaniu praktycznie każdego problemu dotyczącego powłok ochronnych na beton i stal.

Judyta Olszewska, TINES Megachemie, Kraków

Artur zaszczepił we mnie inne podejście do chemii i recepturowania. Dziękuję! Jego szeroka wiedza i nieszablonowe podejście do problemu zawsze stanowią duże wsparcie. Dla niego nie ma rzeczy niemożliwych, czasem potrzeba jedynie więcej pracy i czasu…

Monika Wawrzak-Bęben, PPG, Wrocław

Artur jest pasjonatem, który połączył swoje hobby z pracą , jego szeroka wiedza  pozwala na podejście do tematu w nieszablonowy sposób. Szkolenie i seminaria w których brałem udział poszerzyły moje horyzonty w temacie produkcji farb . Cieszę się , że mam możliwość i przyjemność pracować z osobą , która swoją wiedzę teoretyczną może poprzeć bogatym doświadczeniem.

Daniel Burniak, Kopalnia i Zakład Przeróbczy Piasków Szklarskich „OSIECZNICA” Sp. z o.o.

Seminaria technologiczne organizowane przez Spektrochem są chyba jedynymi które wnoszą tak dużo przez jednego hobbystę pasjonata, jakim jest Artur. Jedynego czego brakuje w tych seminariach to fakt że odbywają się raz w roku a nie dwa razy. Jak wiadomo świat się zmienia coraz szybciej, jak  również rzeczywistość naukowa i technologiczna, co wiąże się z jej zbadaniem i zrozumieniem a w tej kwestii Artur jest niedościgniony. Z Arturem to jest jak z włoskim jedzeniem, co się poda zawsze smakuje

Bogumił Torłop, KLEiB, Brześć Kujawski

Kilkakrotnie miałem okazję uczestniczyć w seminariach organizowanych przez Spektrochem, które każdorazowo prowadzone były przez Pana Artura Pałasza. Udział w tych wydarzeniach zawsze był dla mnie ciekawym i wartościowym doświadczeniem ze względu na wysoki standard realizacji seminariów, fachowość przekazywanej wiedzy, kreatywność i profesjonalizm przygotowania prowadzącego.

Radosław Marciniec, Arsanit, Siemianowice Śląskie

Artur Pałasz to solidna i dobrze zorganizowana firma posiadająca specjalistyczną wiedzę i bogate doświadczenie. Proponowane przez niego rozwiązania i badania powodują, że wyrasta na lidera w branży chemicznej. Przedstawił w sposób komunikatywny i zrozumiały metody badawcze dyspersji polimerowych, jak również wyrobów z nich otrzymywanych.

Marta Ślęzak, NOFAR, Mroczków

Seminarium Spektrochemu to dla mnie: nieszablonowe myślenie, wyjście poza schemat i pasja. Artur zaraża swoim entuzjazmem i daje niezłego kopa do działania. Spotkania mimo wysokiego poziomu merytorycznego i skomplikowania wielu poruszanych kwestii, prowadzone były w bardzo przystępny, przejrzysty i konsekwentny sposób.

Marta Tokarska, Inchem Polonia, Łódź

Niekonwencjonalne, pionierskie i nowoczesne podejście do zagadnień szeroko pojętej chemii budowlanej nie tylko gotowych wyrobów lecz również surowców użytych do ich produkcji, w połączeniu z doborem odpowiedniej technologii produkcji i metod badawczych, jest dla naszych kadr laboratorium Kontroli Jakości, Działu Badań i Rozwoju oraz działu produkcji, magnesem do uczestnictwa w sympozjach organizowanych przez Ośrodek Badawczo- Rozwojowy Farb, Klejów i Polimerów Spektorchem.

Igor Noworzyn, Farby Kabe, Katowice

Seminarium Spektrochemu to od kilku lat punkt obowiązkowy w kalendarzu. Udział w tym wydarzeniu pozwolił mi na inne spojrzenie na tematy związane z doborem surowców i metod badawczych. Dobrze przygotowane, merytoryczne, oparte na własnych badaniach prezentacje są materiałem, do którego często wracam w codziennej pracy.

Krzysztof Kołek, SOPUR, Bydgoszcz

Seminarium Spektrochemu to wydarzenie obowiązkowe w firmie Lico Mix. Kompendium najnowszej wiedzy przekazane w sposób jasny, prosty i co najważniejsze interesujący. To pasja i zaangażowanie Artura, którym zaraża. To spotkanie z którego wraca się z głową pełną pomysłów, zapałem i motywacją do dalszej pracy. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne spotkanie.

Zespół R&D Lico Mix

quote2

Śledź wydarzenie na Facebooku

Copyright © 2018 www.spektrochem24.pl Wszystkie prawa zastrzeżone Projekt i wykonanie: www.advit.pl